Forum Wykluczeni Opiekunowie Strona Główna   Wykluczeni Opiekunowie
FORUM OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, KTÓRYCH NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ORZECZONA ZOSTAŁA PO 18 ROKU ŻYCIA (TZW. DOROSŁYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH) - OPIEKUNÓW WYKLUCZONYCH PRZEZ RZĄD
 


Forum Wykluczeni Opiekunowie Strona Główna -> Treść listu otwartego -> Komunikat WO wysyłany w październiku 2013 r.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
  Post Komunikat WO wysyłany w październiku 2013 r. - Wysłany: Wto 22:32, 04 Lut 2014  
KuMa
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: woj.śląskie


Wykluczeni Opiekunowie Dorosłych Osób Niepełnosprawnych
KOMUNIKAT WYKLUCZONYCH OPIEKUNÓW DOROSŁYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – 19.10.2013r.

My, Wykluczeni Opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych, chcemy zainteresować Państwa naszą sytuacją, która w dalszym ciągu jest tragiczna. Jesteśmy kolejny miesiąc bez środków do życia, bez ubezpieczenia zdrowotnego i bez jakiejkolwiek pomocy.

Rzecznik Praw Obywatelskich, pani Prof. Irena Lipowicz w dn. 25.06.2013 r, skierowała wniosek do Trybunału Konstytucyjnego (sygnatura akt K/27/13) o zbadanie zgodności art. 11 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 roku o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw z zasadą zaufania do państwa i prawa oraz zasadą ochrony praw nabytych wynikającymi z art. 2 Konstytucji RP.

Rozpatrzenie wniosku nie jest możliwe, gdyż po dzień dzisiejszy do Trybunału Konstytucyjnego nie wpłynęła opinia ze stanowiskiem Sejmu, chociaż termin udzielenia odpowiedzi upłynął w dniu 04.09.2013.

Jesteśmy zaniepokojeni postawą marszałek Sejmu, Ewy Kopacz, która uchyla się od tego obowiązku, pomimo, iż Komisja Ustawodawcza w dn. 28.08.2013 wydała opinię o zawartych w skardze zarzutach, stwierdzając, że art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych i niektórych innych ustaw , jest niezgodny z zasadą ochrony praw nabytych i zasadą zaufania do państwa i stanowionego przez nie prawa, wywodzonymi z art. 2 Konstytucji.

Opinia Prokuratora Generalnego wpłynęła do Trybunału Konstytucyjnego 10.09.2013. Opinia Komisji Ustawodawczej oraz Biura Analiz Sejmowych są tożsame, mówią o tym, że zaskarżony artykuł wprowadzonej ustawy jest niezgodny z Konstytucją i istnieje przesłanka, iż Trybunał Konstytucyjny wyda orzeczenie korzystne dla Wykluczonych Opiekunów, którzy od 1 lipca 2013 r., zostali pozbawieni świadczenia pielęgnacyjnego, a od 1 sierpnia 2013 r., ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalno - rentowego.

Obawiamy się, że pani Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, celowo dąży do umorzenia postępowania dotyczącego naszej sprawy w Trybunale Konstytucyjnym.

Artykuł 39 ustawy o TK mówi:
1. Trybunał umarza na posiedzeniu niejawnym postępowanie:
1) jeżeli wydanie orzeczenia jest ZBĘDNE lub niedopuszczalne,
2) na skutek COFNIĘCIA WNIOSKU, pytania prawnego albo skargi konstytucyjnej,
3) JEŻELI AKT NORMATYWNY W ZAKWESTIONOWANYM ZAKRESIE UTRACIŁ MOC OBOWIĄZUJĄCĄ PRZED WYDANIEM ORZECZENIA PRZEZ TRYBUNAŁ.
[...]
3. Przepisu ust. 1 pkt 3 nie stosuje się, jeżeli wydanie orzeczenia o akcie normatywnym, który utracił moc obowiązującą przed wydaniem orzeczenia, jest konieczne dla ochrony konstytucyjnych wolności i praw.

Rząd od 01.01,2014r., zapowiada wprowadzenie nowej ustawy o świadczeniach rodzinnych i w tych okolicznościach istnieje możliwość zastosowania w/w artykułu 39, oraz pozbawienia nas dochodzenia swoich praw przed Trybunałem Konstytucyjnym i uzyskania zadośćuczynienia za okres, w którym byliśmy pozbawieni świadczenia pielęgnacyjnego oraz ubezpieczeń.

Przecież tak dalej żyć się nie da, dłużej czekać już nie możemy! Popadamy w coraz większe długi, a rząd każe nam czekać – pytamy - na co ? Chyba na naszą i naszych podopiecznych ŚMIERĆ! Jesteśmy zdeterminowani sytuacją w jakiej się znajdujemy. Taką poniżającą sytuację zafundował nam rząd PO - PSL.

W dniu 8.10.2013 r., na spotkaniu w Sejmie przedstawicieli Wykluczonych Opiekunów z Marszałek Sejmu Ewą Kopacz i panią Elżbietą Seredyn padły zapewnienia, że opiekunowie otrzymają jednorazową pomoc w wysokości 1200 zł za okres październik, listopad i grudzień. Jednak okazuje się, że zostaliśmy oszukani kolejny raz. Ośrodki Pomocy Społecznej w całej Polsce nie mają żadnych funduszy na ten cel

Będziemy walczyć o swoje prawa i godne życie do granic naszych sił. Nie pozwolimy na to, żeby rząd, ani nikt inny zniszczył najważniejszą komórkę społeczeństwa, jaką jest RODZINA WIELOPOKOLENIOWA.

Wykluczeni Opiekunowie
[link widoczny dla zalogowanych]
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Forum Wykluczeni Opiekunowie Strona Główna -> Treść listu otwartego -> Komunikat WO wysyłany w październiku 2013 r. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

   
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin