Forum Wykluczeni Opiekunowie Strona Główna   Wykluczeni Opiekunowie
FORUM OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, KTÓRYCH NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ORZECZONA ZOSTAŁA PO 18 ROKU ŻYCIA (TZW. DOROSŁYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH) - OPIEKUNÓW WYKLUCZONYCH PRZEZ RZĄD
 


Forum Wykluczeni Opiekunowie Strona Główna -> PLAN DZIAŁANIA -> Sierpień 2014 - Wzór pisma do Rzecznika Praw Obywatelskich
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
  Post Sierpień 2014 - Wzór pisma do Rzecznika Praw Obywatelskich - Wysłany: Śro 18:05, 20 Sie 2014  
Admin
AdministratorDołączył: 14 Lip 2013
Posty: 158
Przeczytał: 0 tematów
Kochani, długo "odpoczywaliśmy", ale czas wznowić naszą walką o lepsze jutro. Poniżej jest wzór pisma do RPO. Jest tam miejsce, w którym można w kilku zdaniach opisać własną historię, własne problemy - jeśli ktoś nie chce, prosimy o usunięcie tego. Skupmy się proszę, poprośmy rodzinę i znajomych o pomoc w wysyłaniu, im nas będzie więcej, tym większa szansa, że znowu nas ktoś zauważy, że ktoś się za nami ujmie. We wrześniu są ostatnie podstoliki w MPiPS, więc działajmy, bo później już będzie pisana nowa ustawa!!!! Dawajcie proszę znać na blogu i na fb, kto wysłał, żebyśmy orientacyjne wiedzieli ile osób jest gotowych do obrony własnych praw i do walki o te prawa! DO DZIEŁA OPIEKUNOWIE!


Maila wysyłamy na adres: [link widoczny dla zalogowanych]

(układ pisma taki, jak w pismach urzędowych! - w razie czego proszę pytać)
(Imię, nazwisko, adres) (Miejscowość, data)Rzecznik Praw Obywatelskich

Pani Profesor Irena Lipowicz

Szanowna Pani Rzecznik

My, Wykluczeni Opiekunowie po raz kolejny zwracamy się do Pani o pomoc.Sprawa dotyczy ustawy z dnia 4 kwietnia 2014r. o ustaleniu i wypłacie zasiłku dla opiekunów, która określa zasady ustalania i wypłacania zasiłków dla opiekunów, osobom które utraciły prawo do świadczenia pielęgnacyjnego z dniem 1 lipca 2013 roku w związku z wygaśnięciem z mocy prawa decyzji przyznającej prawo do świadczenia pielęgnacyjnego.

I tak art. 2 ust. 1 mówi: zasiłek dla opiekuna przysługuje osobie, jeżeli decyzja o przyznaniu jej prawa do świadczenia pielęgnacyjnego wygasła z mocy prawa na podstawie art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych.

Niestety, warunki przyznawania Zasiłku dla Opiekuna, zależą od interpretacji urzędników, a są one krańcowo różne. W ten sposób ludzie, którzy mieli prawa nabyte wraz z wejściem Ustawy z dn. 4 kwietnia 2014 roku tych praw nie odzyskali m.in. współmałżonkowie, rolnicy...

Przykładów tej nieprawidłowości jest wiele i nie sposób ich tu wszystkich przytoczyć.

……………………..(miejsce na własną historię, nie każdy musi wpisywać - dotyczy tych, którzy nie otrzymali ZDO, SZO, ani nic innego, jesli nie dotyczy, wykasować!)Kolejna sprawa z którą zwracamy się do Pani Rzecznik jest obietnica, jaką Pani złożyła Protestującym Opiekunom pod Sejmem i zobowiązała się do wskazania winnych opieszałości i zaniedbań w wykonaniu wyroku TK z dn. 5 grudnia 2013 roku bez zbędnej zwłoki.

Do dnia dzisiejszego są wśród opiekunów osoby, które nie dość, że nie otrzymały należnej spłaty, tak również nie otrzymują bieżących zasiłków z powodu opieszałości i niekompetencji pracowników OPS-ów.

Następna sprawa dotyczy wniosku grupy Posłów złożonego do Trybunału Konstytucyjnego o numerze K38/13. Do dnia dzisiejszego nie ma nawet wyznaczonego terminu rozpatrzenia wniosku, mimo, że sytuacja opiekunów, których nie objęły świadczenie pielęgnacyjne, ZDO, SZO ciągle jest dramatyczna, gdyż pozostają bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony państwa. Nadmieniamy, że nie jest to tylko i wyłącznie kwestia finansowa, ale także ubezpieczenia zdrowotnego, którego nie mają.

Chcemy zwrócić uwagę Pani Rzecznik na nową Ustawę, która miała wejść w życie z dniem 01.01.2015 roku. Według słów Minister Seredyn nie ma na to szans, gdyż na rok 2015 przewidziane jest procedowanie tej ustawy, a proces legislacyjny jest niezmiernie długi. W związku z tym kolejni Opiekunowie są pozbawieni możliwości starania się o świadczenie z tytułu opieki nad niepełnosprawnym, gdyż nie spełniają żadnego z kryteriów obowiązujących świadczeń.

Bardzo prosimy o ujęcie się za grupą Opiekunów, która nie ma szans na godne życie w naszym państwie.

Z poważaniem

..................


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Śro 20:45, 20 Sie 2014, w całości zmieniany 3 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Forum Wykluczeni Opiekunowie Strona Główna -> PLAN DZIAŁANIA -> Sierpień 2014 - Wzór pisma do Rzecznika Praw Obywatelskich Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

   
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin